o nas

Nasz Teatr powstał z pasji do tanga, zarówno na poziomie zawodowym jak i amatorskim. Zespół tworzą artyści tancerze o różnym stopniu zaawansowania, których łączy jedno: miłość do tanga argentyńskiego. Z naszymi spektaklami byliśmy już na scenach całej Polski, od Kaszub po Tatry. Zapraszamy Państwa do naszego świata – pełnego emocji, gorącego jak Buenos Aires świata tanga. Z pewnością odnajdą Państwo w tym świecie także cząstkę siebie.

KRÓTKA HISTORIA

Pierwszy w Polsce Teatr Tanga, którego inauguracja miała miejsce 8 marca 2018 roku spektaklem „Argentyna” w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu. Teatr Tanga został założony przez twórców Akademii Tanga Casa Buena – Agatę Czartoryską i Michała Kaczmarka. W premierze wystąpili gościnnie międzynarodowej sławi artyści tanga i folkloru argentyńskiego: Horacio Nuñez, Anita Escobar, Adrian Luppi, Brigita i Carlos Rodriguez oraz poznańscy tancerze. Muzykę na żywo zagrał zespół pod dyrekcją Ariela Ramireza. Spektakl „Argentyna” gościł na scenach całego kraju, a dynamicznie rozwijający się zespół tancerzy tworzył kolejne projekty. Gościli w nich m.in. zespół Bandonegro, Carlos Roulet Trio, Gosha Kowalinska i inni.

Latem 2018 roku tancerze Teatru Tanga zorganizowali wspólną trasę koncertową pt „Todo es amor” z Orkiestrą San Luis Tango z Argentyny na 10-lecie istnienia tego zespołu.
W październiku 2019 roku wraz z Carlosem Rouletem artyści Teatru Tanga ruszyli w trasę koncertową z projektem „Tango Show!”. Dnia 11 listopada 2019 w poznańskim Teatrze Muzycznym odbyła się premiera nowego spektaklu „Buenos Aires hora cero – tribute to Astor Piazzolla”, w którym na scenie wystąpiło łącznie ponad 30 tancerzy, a muzykę na żywo zagrał zespół Quinteto Tango Nuevo pod dyrekcją Wiesława Prządki. W marcu 2021 roku, kiedy pojawiła się możliwość zagrania ponownie dla Publiczności, Teatr wystawił premierowo spektakl "Tango jest Kobietą". Obecnie trwają prace nad przygotowaniem spektaklu o historii polskiego tanga.

Siedzibą Teatru Tanga jest Akademia Tanga Argentyńskiego Casa Buena w Poznaniu. Zespół tworzą zawodowi tancerze i amatorzy, łącznie ponad 30 osób. Teatr współpracuje na stałe z artystami z całego świata – muzykami i tancerzami. Dyrektorem artystycznym Teatru jest Michał Kaczmarek.
0
występów na scenie
0
latka 🙂
ok. 7450
widzów zobaczyło nasze spektakle

WSPÓŁPRACA

ARTYŚCI MUZYCY

Carlos Roulet, Edgardo Otero Salvador, Ariel Ramirez, Javier Torres Duval, Jose Torres, Luciano Torres, Lina Gomez Carvajal, Wiesław Prządka, Rafał Karasiewicz, Marek Piątek, Marcin Suszycki, Zbigniew Wrombel, Bandonegro

ARTYŚCI TANCERZE

Fatima Vitale, Brigita Rodriguez, Carlos Rodriguez, Gianpio Cappucci, Adrian Luppi, Anita Escobar, Aneta Orlik, Agnieszka Stach, Tymoteusz Ley, Mario Correa, Dominika Zarecka, Grzegorz Kałmuczak, Dominika Jasik, Damian Drozd