O TEATRZE

Z miłości do tanga i sceny - tak powstał nasz Teatr. Najpierw w sercach i umysłach, później na papierze, który stał się rzeczywistością 8 marca 2018 roku na deskach Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu. Zagraliśmy wtedy podwójnie premierę pierwszego spektaklu - "Argentynę", przy pełnej publiczności i owacjach na stojąco. Ze spektaklem ruszyliśmy na sceny w całej Polsce, grając w ciągu roku dla łącznie około 10 000 widzów od Szczecina po Zakopane.
Dzisiaj oprócz kolejnych planowanych "Argentyn" przygotowujemy nowy spektakl z premierą we wrześniu oraz łączymy siły we wspólnym projekcie - trasie artystycznej z argentyńską orkiestrą SanLuisTango w maju 2019.

Dlaczego właśnie tango?
Tango Argentyńskie w swej różnorodności form: milongi, valsa, tanga de salon, nuevo, escenario, często w połączeniu z muzyką na żywo daje pełne spektrum możliwości, by wyrazić ruchem i dźwiękiem każdą z emocji. Dzięki temu możemy opowiedzieć tangiem dowolną historię.

Teatr Tanga jest pierwszym tego typu w Polsce. Powstał w Poznaniu i skupia artystów działających przy Akademii Tanga CASA BUENA.