Pierwszy w Polsce Teatr Tanga, którego inauguracja miała miejsce 8 marca 2018 roku spektaklem „Argentyna” w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu. Teatr Tanga został założony przez twórców Akademii Tanga Casa Buena – Agatę Czartoryską i Michała Kaczmarka. W premierze wystąpili gościnnie międzynarodowej sławi artyści tanga i folkloru argentyńskiego: Horacio Nuñez, Anita Escobar, Adrian Luppi, Brigita i Carlos Rodriguez oraz poznańscy tancerze. Muzykę na żywo zagrał zespół pod dyrekcją Ariela Ramireza. Spektakl „Argentyna” gościł na scenach całego kraju, a dynamicznie rozwijający się zespół tancerzy tworzył kolejne projekty. Gościli w nich m.in. zespół Bandonegro, Carlos Roulet Trio, Gosha Kowalinska i inni.

Latem 2018 roku tancerze Teatru Tanga zorganizowali wspólną trasę koncertową pt „Todo es amor” z Orkiestrą San Luis Tango z Argentyny na 10-lecie istnienia tego zespołu. W październiku 2019 roku wraz z Carlosem Rouletem artyści Teatru Tanga ruszyli w trasę koncertową z projektem „Tango Show!”. Dnia 11 listopada 2019 w poznańskim Teatrze Muzycznym odbyła się premiera nowego spektaklu „Buenos Aires hora cero – tribute to Astor Piazzolla”, w którym na scenie wystąpiło łącznie ponad 30 tancerzy, a muzykę na żywo zagrał zespół Quinteto Tango Nuevo pod dyrekcją Wiesława Prządki.

Siedzibą Teatru Tanga jest Akademia Tanga Argentyńskiego Casa Buena w Poznaniu. Zespół tworzą zawodowi tancerze i amatorzy, łącznie ponad 30 osób. Teatr współpracuje na stałe z artystami z całego świata – muzykami i tancerzami. Dyrektorem artystycznym Teatru jest Michał Kaczmarek.


SPEKTAKLE I TRASY KONCERTOWE:

2018 – „Argentyna” – scenariusz i reżyseria Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek, muzyka na żywo Ariel Ramirez

2018 – „Todo es amor” – trasa koncertowa z Orkiestrą San Luis Tango

2019 – „Tango Show!” – trasa koncertowa z zespołem Carlos Roulet Trio

2019 – „Buenos Aires hora cero – tribute to Astor Piazzolla” – scenariusz i reżyseria Michał Kaczmarek, muzyka na żywo Quinteto Tango Nuevo pod dyrekcją Wiesława Prządki